Podujatie, ktoré sa zorganizovalo pri príležitosti tohtoročných osláv 100. výročia založenia Československa, bolo orientované na bilaterálne rokovania českých a slovenských spoločností.
Primárnou cieľovou skupinou boli pritom malé a stredné slovenské podniky sídliace mimo Bratislavského kraja. Program Česko-slovenského ekonomického a podnikateľského fóra bol rozdelený do dvoch častí – ekonomického a podnikateľského fóra. Zatiaľ čo pri ekonomickom bol zreteľ na ekonomickú dimenziu osláv 100. výročia vzniku Československa, v rámci podnikateľského fóra bolo cieľom podporiť rozvoj vzájomných českých a slovenských obchodných vzťahov vo vybraných priemyselných odvetviach ako strojárenstvo a kovospracujúci priemysel, automobilový priemysel, energetika, elektrotechnický priemysel a ekológia.
Súčasťou podujatia boli vystúpenia mnohých vysokých ekonomických zástupcov zo Slovenska i Česka. Svoju reč počas Česko-slovenského ekonomického a podnikateľského fóra predniesli napríklad predseda predstavenstva SOPK ŽRK Milan Vašanič, predseda Slovenskej obchodnej a priemyselnej komory Peter Mihók, ale aj veľvyslankyňa Českej republiky v Bratislave v rokoch 2013 až 2018 Lívia Klausová, námestník ministra priemyslu a obchodu Českej republiky Ondřej Malý či generálny riaditeľ Slovenskej agentúry pre rozvoj investícií a obchodu Róbert Šimončič a riaditeľ inštitútu Václava Klausa Jiří Weigl.
„ČSEPF sa organizuje celoštátne obchodnými, priemyselnými a hospodárskymi komorami Žiliny, Zlínskeho kraja a Moravskosliezskeho kraja ako ekonomická dimenzia osláv 100. výročia založenia Československa v roku 1918,“ uviedol Ján Mišura zo SOPK ŽRK. Na margo súčasnosti dodal: „SR a ČR majú v súčasnosti veľmi dobré ekonomické vzťahy, ktoré zlepšili vzťahy aj v iných sférach. Oba štáty by mali ale využiť tento potenciál aj pri reformovaní EÚ a presadzovaním nielen spoločných záujmov v jadrovej energetike. Pritom česká ekonomika je úspešná bez eura a slovenská s eurom.“