Kampaň bola organizovaná pri príležitosti Svetového dňa prevencie týrania a zneužívania detí (19. november) a Medzinárodného dňa boja proti násiliu páchanému na ženách (25. november). „V tomto roku sme organizovali kampaň hlavne na sociálnych sieťach," hovorí riaditeľka organizácie Katarína Verešová a pokračuje: „O tému domáceho násilia sme doplnili našu web stránku www.anoprezivot.sk, kde si čitatelia nájdu odborné články o mýtoch domáceho násilia, opakovanej viktimizácií obetí a ako pred ňou obete chrániť. Tiež o tom aký je rozdiel medzi manželskými nezhodami a domácim násilím a o stratégii bezpečnosti - ako obete vypočuť, ochrániť, ako im pomôcť.“
K týmto témam boli s odborníkmi nahrané aj podcasty. Organizácia vydala ku kampani aj nové letáky s aktualizovanými informáciami o tom, kde hľadať pomoc.
Snahou organizácie je upozorniť verejnosť na fenomén násilia páchaného tam, kde sa máme všetci cítiť najbezpečnejšie – doma. Medzi najzraniteľnejších členov domácností patria nielen deti a ženy ale taktiež seniori a zdravotne znevýhodnení, o ktorých sa v spoločnosti v súvislosti s násilím hovorí najmenej. Domáce násilie je alarmujúci problém na celom svete preto si vyžaduje zvýšenú pozornosť nás všetkých.
Organizácia ÁNO PRE ŽIVOT sa ženám s deťmi, ktoré sú obete domáceho násilia venuje už od roku 1998. Odkaz tohtoročnej kampane znie: POMOC EXISTUJE. Zavolajte na LINKU POMOCI 0800 12 00 24. Poskytujeme špecializované sociálne poradenstvo, psychologické poradenstvo, právne poradenstvo a sociálne služby v zariadení núdzového bývania.
Kampaň finančne podporil Žilinský samosprávny kraj a Ministerstvo financií SR.