19. september 2024 | Konštantín
| 7°C

Šport

Florbalisti v menšej výsledkovej kríze

Florbalová extraliga mužov pokračovala 16. a 17. kolom. V sobotu vycestovali kobylky do Trenčína, kde odohrali zápas proti Novej Dubnici a v nedeľu privítali na domácej palubovke úradujúceho majstra 1. FBC Trenčín.

20.01.2014 | 12:56

16. kolo: Nová Dubnica – FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina 7:2 (2:2, 2:0, 3:0)

Góly Grasshoppers: 11. Balko, 15. Kvasnica.

Zápas sa začal lepšie pre domácich, ktorí sa ujali vedenia. Kobylky v 11. minúte Balkom vyrovnali a v 15. išli zásluhou Kvasnicu do vedenia. Domáci dokázali vyrovnať v 20. minúte a do šatní sa išlo za stavu 2:2. Žilinčania útočili, strieľali, ale narážali na pozornú obranu a brankára domácich. Dubničania vyrážali sporadicky do brejkov, ktoré dokázali trestať. V poslednej tretine za stavu 4:2 chceli kobylky otočiť zápas, ale góly strieľali domáci. Po víťazstve 7:2 sa mohli domáci tešiť z víťazstva, pretože boli efektívny. Naopak kobylkám napriek vysokej aktivite zvlhol pušný prach.

17. kolo: FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina – 1. FBC Trenčín 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)

Gól Grasshoppers: 32. Hrin.

V repríze minuloročného finále boli favoritom domáci. Kobylky boli v úvode aktívne, ale do vedenia išli hostia, ktorí využili presilovú hru v závere prvej tretiny. V druhej tretine kobylky vyrovnali zásluhou Hrina, ale hostia išli opäť do vedenia počas ďalšej presilovej hry. V záverečnej tretine vyvinuli kobylky tlak, ale ich úsilie končilo na brankárovi hostí Meszárošovi. Naopak gól strelili hostia, ktorí využili opäť presilovú hru. O zápase rozhodli presilové hry a strelecká nemohúcnosť kobyliek, ktorá trvá už tretí zápas.

V 18. kole 25. 1. 2014 o 18:00 privítajú kobylky na domácej palubovke ŠH Rosinská cesta Žilina Stupavu a v 19. kole 26. 1. 2014 vycestujú do Bratis-
lavy, kde odohrajú zápas proti Hurikánu.

Zostava Grasshoppers: Kružel, Turiak – Kvasnica, Hrin, Baránek, M. Koščo – Grlický, Balko, Veneny, Novák, Pavlikovič, Hruška, Štefanko, Pazderka, Radil. Tréner: Novák.