24. september 2024 | Ľuboš, Ľubor
| 17°C

Šport

Infarktový záver rozhodol pre Žilinu striedajúci žolík Samuel Kopásek

NIKÉ LIGA. Do polčasu Šošoni nevystrelili ani raz na bránu, prehrávali, no v druhom dejstve predviedli parádnu otočku. Keď už sa zdalo, že sa budú body deliť, tak rutinérske zakončenie krajného obrancu Žiliny rozhodlo o drahocenných troch bodoch do tabuľky.

22.09.2024 | 21:57

8. KOLO

FC KOŠICE – ŽILINA 1:2 (1:0), góly: 6. Medved – 84. Minárik, 90. S. Kopásek. ŽK: Niarchos, Takáč – Miroslav Káčer, Kaprálik. Diváci: 3889.

Žilina: Belko – Minárik, Tomáš Hubočan, Ndjeungoue – Hranica (46. S. Kopásek), Gidi (72. M. Sauer), Miroslav Káčer, Bari (81. Badjie) – Kaprálik, Alijagić (63. Bile), Ďuriš (63. Iľko).

Michal Ščasný, tréner: „V prvom polčase nám nefungovalo skoro nič, málo pohybu, zlé nábehy do priestorov, slabá agresivita. Prehrávali sme súboje s dôraznými domácimi. Chvalabohu, nakoniec sa ukázala naša sila a prínos striedajúcich hráčov, ktorí nám pomohli. Opäť boli pre nás veľmi prínosní, spomenúť musím najmä Paťa Iľka a Mária Sauera. Tri body si veľmi vážime, keďže Košice hrali veľmi dobre organizovane a nebezpečne v protiútokoch. Emočne to bolo nakoniec výborné, ale radšej by som bral pokojnú výhru o pár gólov. Fyzicky aj psychicky nás to vyšťavilo, ale je dôležité, že vieme otáčať zápasy. Silné tímy vedia otáčať duely a nám sa to podarilo už druhýkrát po sebe. Veľmi si vážime toto cenné víťazstvo, ktoré sa jednoznačne nerodilo ľahko."

Ostatné výsledky 8. kola: Skalica – Dunajská Streda 1:3. Komárno – Trenčín 2:1. Slovan Bratislava – Ružomberok 2:1. Trnava – Banská Bystrica 1:0. Podbrezová – Michalovce 4:1.

Dohrávka 6. kola: Trenčín – Dunajská Streda 0:3.

1. Slovan        7     6     0     1      13:9  18

2. Žilina        7     5     2     0      17:5  17

3. D. Streda     7     4     1     2      14:6  13

4. Trnava        7     2     5     0      6:4   11

5. Ružomberok    6     2     3     1      8:7   9

6. Komárno       6     3     0     3      8:12  9

7. Podbrezová    7     2     2     3      12:8  8