8. september 2024 | Miriama
| 12°C

Šport

Kucková triumfovala za zelenými stolmi v Maďarsku

Kúpeľné stredisko Harkany na juhu Maďarska hostilo medzinárodný veteránsky turnaj v stolnom tenise, kde do celkového poradia v jednotlivých kategóriách výrazne prehovorili slovenskí reprezentanti. Veľmi úspešne si počínali hráči Žiliny Iveta Kucková a Peter Horvát.

12.08.2013 | 14:10

Zcelkového počtu 48 pódiových umiestnení získalo Slovensko až 27 medailí. Z toho 9 zlatých, 5 strieborných a 13 bronzových. Celkovo sa turnaja zúčastnilo 155 hráčov z 8 krajín. Veľmi úspešne sa prezentovali aj žilinskí stolní tenisti. Vo štvorhre žien nad 40 rokov vyhrala Iveta Kucková spoločne s Petrou Badurovou a na druhý deň triumfovala aj v súťaži jednotlivkýň. Peter Horvát obsadil v súťaži
jednotlivcov v kategórii 70 – 74 rokov delené tretie miesto, vo štvorhre skončil s Tiborom Lackom druhý. Najbližšie slovenskí veteráni cestujú do Turecka, kde sa koncom septembra uskutoční ďalšie pokračovanie seriálu veteránskych turnajov.