„Na internete sa v týchto dňoch opäť objavili "zaručené" informácie o našich podzemných chodbách a ich dezolátnom stave. Bohužiaľ, táto časť nemocnice veru nikdy nebola našou pýchou a skutočne boli v dezolátnom stave," píše sa v príspevku, ktorý nemocnica zverejnila na sociálnej sieti a pripojila aj pár fotografií, ktoré zachytávajú súčasný stav podzemných priestorov. „Ešte nás tu síce čaká veľa práce, no do doby kompletnej rekonštrukcie sme urobili, čo sa dalo, a preto nebudeme plakať nad tým, čo bolo a prečo nebolo, ale radšej s tým niečo urobíme," komentuje nemocnica zverejnené zábery.
Pod žilinskou nemocnicou sa nachádza 1,2 kilometra spájajúcicj chodieb, ktoré boli vybudované okolo rokov 1950 až 1960.
„Pri ich výstavbe boli použité v tom čase štandardné materiály, ktoré dnes už, bohužiaľ, až tak účinné nie sú. Dilatačné škáry a svetlíky sú najproblematickejšou časťou, spôsobujú nepríjemné zatekanie do vnútorných priestorov. Maľovanie a primalex tak situáciu nikdy nevyriešia natrvalo a v rámci kompletnej rekonštrukcie sa už rozprávame o stovkách tisíc eur. V rámci plánu rekonštrukcií sme v nemocnici prioritne uprednostnili najprv priestory "nad zemou" - rekonštruovali sme oddelenia, izby, čakárne, operačné sály, sociálne zariadenia, vymieňali okná, kupovali nové prístroje, snažili sa skrášliť vonkajší areál a postupne z každého rožka troška (a veru ešte ani zďaleka nie sme na konci), keďže ten modernizačný dlh z minulosti sme nedokázali zo dňa na deň zmeniť šibnutím čarovného prútika. Napriek tomu sa nám podarilo pár super zázrakov."
„Samozrejme, nedá sa zavďačiť hneď každému, takže áno, pravdou je, že na spojovačky sa netrpezlivo čakalo. Ešte v máji však došlo aj na ne a podarilo sa nám ich vymaľovať za pomoci našich chlapcov, no zároveň s pomocou šikovných stredoškolákov. Vymenili sme svetlá a čakáme dokonca na kompletnú rekonštrukciu, vďaka ktorej odstránime problém starých a poškodených dilatácií zatekajúcich do chodieb," uvádza sa v príspevku na sociálnej sieti.