Separovanie a minimalizovanie tvorby odpadu
Začneme jednoducho, pri odpade. Ak vo firme triedite odpad len čiastočne (alebo nebodaj vôbec), je na čase začať to robiť dôslednejšie. Zároveň je potrebné sa snažiť minimalizovať tvorbu odpadu, napr. nepoužívaním jednorázových plastov a pod.
Práca s digitálnymi dokumentmi
Ak sa niečoho vo firmách minie naozaj veľa, tak je to kancelársky papier. A pritom veľakrát zbytočne. Ďalším jednoduchým spôsobom, ako môže vaša firma fungovať ekologickejšie, je tak minimalizovanie práce s tlačenými dokumentmi a preferovanie dokumentov digitálnych.
Menšia spotreba elektrickej energie
Ekologickejšie fungovanie je možné dosiahnuť aj nižšou spotrebou elektrickej energie. Vo firmách zodpovedá za veľkú časť jej spotreby osvetlenie. Efektívne sa tak dá znížiť maximálnym využívaním prirodzeného svetla alebo modernizáciou osvetlenia (ktorá sa firme veľmi rýchlo vráti).
Spolupráca s obchodnými partnermi s ekologickým zmýšľaním
Nepriamo môže firma prispievať k environmentálne zodpovednejšiemu správaniu aj výberom obchodných partnerov, ktorým na ekológii taktiež záleží. Ak napríklad v rámci podnikania potrebujete prepravovať tovar, vyberte si logistickú spoločnosť, ktorá poskytuje ekologické špedičné služby.
Získanie certifikátu ISO 14001
Znižovať negatívne vplyvy na životné prostredie vo všeobecnosti pomáha firmám aj ISO 14001. Ide o normu, resp. certifikát, ktorý preukazuje kontrolu systému environmentálneho manažérstva organizácie a podporuje environmentálnu zodpovednosť spoločnosti. Mala by ho preto mať aj vaša firma.