8. september 2024 | Miriama
| 12°C

Rajecký maratón

Uplynulý víkend sa v Rajci konal 30. ročník maratónu, kde si svoje sily zmeralo 1001 bežcov z osemnástich krajín.

12.08.2013 | 14:01

V polmaratóne štartovalo 486 pretekárov, v maratóne 230 a v in-line polmaratóne 125. Detský beh dospelých a detí ulicami Rajca absolvovalo 160 nadšencov. Medzi maratóncami bol najlepší z Rajčanov Ondrej Veselovský, keď obsadil 8. miesto. Patrik Holeša zabehol osobný čas na polmaratóne a v absolútnom poradí skončil na 4. mieste ako druhý najrýchlejší Slovák. Celkovo stálo na štarte spolu 59 pretekárov z Rajca vo všetkých disciplínach. Víťazom maratónu sa stal Erkolo Ashefani z Etiópie s časom 2 hodiny, 26 minút a 35 sekúnd. Medzi ženami triumfovala Ágnes Kiss, tretia skončila Anna Balošáková zo Starej Bystrice s časom 3 hodiny, 18 minút a 20 sekúnd.