22. október 2024 | Sergej
| -2°C

Šport

Šošoni sú aj po jedenástom kole na čele Niké ligy

NIKÉ LIGA. Futbalisti Žiliny mali v zápase jedenásteho kola proti Banskej Bystrici od 36. minúty výhodu početnej prevahy, keď bol vylúčený Boris Godál. Tú využili až v druhom polčase, keď v priebehu siedmich minút rozhodli o ôsmom jesennom víťazstve.

20.10.2024 | 23:27

11. KOLO

ŽILINA – BANSKÁ BYSTRICA 2:0 (0:0), góly: 62. Bile, 69. Bari. ŽK: S. Kopásek – Willwéber. ČK: Godál (Banská Bystrica - surová hra).  Diváci: 2330.

Žilina: Belko – J. Minárik, T. Hubočan, Ndjeungoue – P. Pekarík (79. Pališčák), Miroslav Káčer (70. Gidi), M. Sauer, Bari (70. S. Kopásek) - Bile (70. Alijagić), Iľko (85. Kóša), D. Ďuriš.

Michal Ščasný, tréner: „Vedeli sme, že  budeme dobýjať súpera, no museli sme si dávať pozor na protiútoky. Pomalšie sme sa rozbiehali, nebolo to zlé, ale chýbal nejaký moment prekvapenia či závar. V šestnástke sme boli málo agresívni, bolo tam málo nábehov a neriešili sme dobre prihrávky do boxu. Na videu v polčase sme si ukázali, ako to zlepšiť a nájsť cesty aj cez stred. Po zmene strán sme boli najmä viac hladní po góle v pokutovom území, čo rozhodlo zápas. Sme radi, že Eric Bille nahradil Kaprálika gólom a vybojoval aj červenú kartu. Víťazstvo je ale zásluhou všetkých. V obrane sme to zvládli celkom bez problémov až na úvod a niektoré zbytočné štandardky. Teší nás prvá nula doma. Vnímame tabuľku, vieme, že sme prví. Zameriavame sa ale primárne na to, že sme odskočení od ostatných klubov ako Trnava či Dunajská, a tým pádom máme viac pokoja na prácu v tréningu."

Ostatné výsledky 11. kola: Ružomberok – Dunajská Streda 1:1. Trenčín – Skalica 2:1. Michalovce – FC Košice 3:2. Trnava – Slovan Bratislava 0:1. Komárno – Podbrezová 1:2.

1. Žilina        10    8     2     0      24:6  26

2. Slovan        10    8     1     1      19:12 25

3. D. Streda     10    4     3     3      15:10 15

4. Trnava        10    3     6     1      10:5  15

5. Ružomberok    10    3     4     3      13:13 13

6. Podbrezová    10    3     3     4      15:14 12

7. FC Košice     11    3     3     5      15:16 12

8. Trenčín       11    2     5     4      11:16 11