Čo robili 21. augusta 1968 tvoji rodičia? Alebo starí rodičia? Svokra, sused, či spolusediaca vo vlaku? Alebo si na to pamätáš aj ty? Ako tieto udalosti následne zasiahli vašu rodinu? Cez pohľad a príbehy obyčajných ľudí, ktorí majú na tieto dni silnú spomienku, chcú autorky vytrhnúť tieto zásadné udalosti z učebníc dejepisu a zasadiť ich do kontextu histórie rodín, ľudských osudov a ich veľkých rozhodnutí, ktoré našu krajinu formujú dodnes.
Naša generácia vyrastala po roku 89 v období čerstvej slobody. Berieme za samozrejmé, že môžeme cestovať a udržiavať kontakt s celým svetom. To nás privádza k otázke, čo je vlastne to naše? Prečo sme dnes ako krajina tam, kde sme a čo tomu predchádzalo?
Československo a jeho socialistickú minulosť považujeme za súčasť mentálnej výbavy našej krajiny, ktorá aj dnes potrebuje spoločenskú reflexiu. Udalosti augusta 1968 sú živými zážitkami generácie našich rodičov a starých rodičov, ktoré formovali ich možnosti, hodnoty, myslenie a teda aj krajinu, do ktorej sme sa neskôr narodili my.
Krátky film bude doplnený diskusiou s autorkami – Barborou Berezňákovou a Pavlínou Morháčovou a komplexným predstavením projektu.
Vstupné: 2,00 / 1,00 € (plné / zľavnené)