18. október 2024 | Lukáš
| 0°C

Stráňavy, Predmier a Rosina naplno

Futbalisti Stráňav, Predmiera a Rosiny v 2. kole druhej najvyššej stredoslovenskej súťaže – IV. ligy skupiny SEVER využili výhodu domáceho prostredia, najtesnejším rozdielom vyhrali baníci zo Stráňav. Bytčica si pripísala druhú prehru, aj keď proti jednému z hlavných favoritov na prvé miesto, Tvrdošínu. Cementári nechali tri body na Turci, keď zo štyroch gólov nevsietili ani jediný

12.08.2013 | 14:42

STRÁŇAVY – KYSUCKÝ LIESKOVEC 1:0 (1:0)
GÓL: 22. Cetera. ŽK: Rolček, Belaník, Kollár – Minárik, Vajdík, Šebík. ČK: 81. Belaník – 84. Mrenka (po 2ŽK).
STRÁŇAVY: Kollár – Ozimý, Syrovátka, Belaník, M. Janči, P. Lončík, Rolček (79. Chasník), Kosa, L. Janči, Čuraj, Cetera.
KYSUCKÝ LIESKOVEC: Slíž – P. Horecký, Minárik, Vozár, Zuziak (75. Gavlas)– Mihalda, Šebík, Vajdík (85. Panáček), Pa. Povinec (71. Ľ. Horecký), Smatana, Mrenka.
Zápas dvoch rozdielnych polčasov. V prvom boli aktívnejší domáci. V 22. min. P. Lončík prihral Ceterovi, ktorý vsietil úvodný gól zápasu. Domáci nastrelili ešte brvno a tyč. V druhom polčase hostia pridali, sedem minút pred koncom však Kollár zlikvidoval pokutový kop Smatanu. Stráňavy potvrdili, že na domácom ihrisku to na Lieskovčanov skutočne vedia.
ROSINA – LIPTOVSKÝ HRÁDOK 2:0 (1:0)
GÓLY: 35., 64. Turský. ŽK: Mičenec – Bella.
ROSINA: Tatranský – Jaroš (46. Kudelka), Turský, Miho, Mičenec, Porubčanský, Knapec, Labant, Šuhaj (82. Bolibruch), Kubík (88. M. Lysík), Krištofík.
Rosina v prvom zápase jesene podala proti kvalitnému súperovi dobrý výkon. Obidva góly domácich strelil Turský.  Prvý v 16. min. Po centre Miha krížnou strelou, druhý po chybe obrany hostí a nezištnej prihrávke Šuhaja.
TURČIANSKA ŠTIAVNIČKA - LIETAVSKÁ LÚČKA 3:1 (3:0)
GÓLY: 11., 45. Nosek, 42. Chalupka (11 m) – 70. vlastný (Bodorík). ŽK: Krištofík, Rentko, Bodorik, Štefaničiar – Závodník, Sventek,Tvardek.
L. LÚČKA: Chupáň – Grznár, Ďurdina, Pupiš, Beňadik, Závodník, Baranovič, Kramár (62. Tvardek), Sventek, Zemiak, Hroza.
Cementári po sympatickom výkone proti Bytčici na Turci sklamali a troma inkasovanými gólmi posadili Turčiansku Štiavničku na čelo tabuľky.
BYTČICA – TVRDOŠÍN 1:4 (0:4)
GÓLY: 85. Repkovský – 22., 32. Zboroň, 34. Sirota, 37. Pinka. ŽK: Koštialik, Hančin – Dreveňák, Palidek, Schweiner. ČK: Dreveňák m(po druhej ŽK).
BYTČICA: Adamčík – Matejka, Drahno, Podhradský, Morvay (39. Hančin), Balvan, Repkovský, Ťažký, Klobucký (39. Košič), Trubíni, Koštialik.
Tvrdošín mal v prvom kole voľno a v prvom zápase sezóny doslova sfúkol z ihriska domácu Bytčicu, keď všetky štyri góly padli v prvej polovici, Pavol Repkovský strelou päť minút pred koncom len zaznamenal čestný úspech domácich.
PREDMIER – ORAVSKÁ JASENICA 4:2 (3:0)
GÓLY: 13., 73. Bajza (obidva z 11 m), 20. P. Pobijak, 32. Š. Sluka – 63. Trabalík, 67. Binek. ŽK: Praženica – Branter, Feranec, Binek. ČK: Feranec (po 2 ŽK).
PREDMIER: Uríček - J. Bačík, R. Bačík (81 Vozárik), Š. Sluka, B. Sluka, Tomaník, P. Pobijak, Husár, Bajza, Šimoník (80. M. Pobijak), Preženica (83. Danížek).
Predmier začal náporom a výsledkom boli tri góly v sieti hosťujúceho gólmana. V druhom polčase však domáci poľavili, čo hostia využili na vsietenie kontaktného gólu. Prvé víťazstvo v súťaži pečatil Marek Bajza, ktorý bol druhý raz úspešný zo značky pokutového kopu. Hostia dohrávali zápas od 70. min. s desiatimi hráčmi.

Ostatné výsledky 2. kola: Trstená – Oravské Veselé 2:0 (1:0). Vrútky – Belá/Dulice preložili na 29. augusta.
Program 3. kola – nedeľa 18. augusta o 16.00 h: Or. Veselé – Vrútky, L. Lúčka – Trstená, Tvrdošín – T. Štiavnička, L. Hrádok – Bytčica, Or. Jasenica – Rosina, K. Lieskovec – Predmier, Belá/Dulice – Stráňavy.