8. september 2024 | Miriama
| 12°C

Strelecké hody v Zástraní

Aj druhé kolo I. triedy sa odohralo v horúčavách, hoci nie až v takých, aké sprevádzali úvodné kolo pred týždňom. Zrodilo sa viacero zaujímavých výsledkov, najviac určite zaujal výsledok dvoch nováčikov vo Veľkom Rovnom, kde hostili Kotrčinú Lúčku, a tá dokázala vyhrať presvedčivo 4:1. Strelecké hody mali v Zástraní, kde domáci vyhrali hokejovo 4:3 s Fačkovom.

12.08.2013 | 15:00

RAJECKÉ TEPLICE/KONSKÁ - BÁNOVÁ B 1:0 (0:0)
GÓL: 75. Maňák. ŽK: Németh, Šimkulič – Mičica.
R.T./Konská: P. Knapec – Németh, Prieložný, Capko (60. T. Knapec), Maňák, F. Martinka, Šimkulič, Piala, Krkoška, Baránek, Urbanec (89. L. Knapec).
BÁNOVÁ B: Tvrdý – Chalúpka, Jakuš, Frko, Sikora, Moravčík, Tkáčik, D. Pecko, Mičica (46. Jaššo), Červený, Špánik.
V Rajeckých Tepliciach sa stretli dve mladé mužstvá, ktoré odohrali vcelku vyrovnaný zápas. V prvej časti hry mali mierne navrch hostia, v druhej zasa domáci. O ich tesnom víťazstve sa rozhodlo štvrťhodinu pred koncom, keď na krásnu prihrávku nabehol Maňák, prehodil hosťujúceho brankára a stanovil tak výsledok zápasu.
HORNÝ HRIČOV – KOLÁROVICE 0:1 (0:1)
GÓL: 33. R. Daniš. ŽK: Novisedlák - Mäsár, Pekarík.
HORNÝ HRIČOV: Blaško – Panák, Koštek, Barták, M. Králik, Lagovský, R. Králik (84. Mruk), Lopušan (56. Novisedlák), Bandúr, Bistiak, Turták (65. Hlucháň).
KOLÁROVICE: Polko – R. Daniš, Rástočný, Keblúšek, Gajdoš (76. Pekarík), Mišutka (90. Racko), Mäsár, Ľ. Daniš, Puškár (82. Šimák), Drgonec, Lulák.
Dosť nešťastný zápas odohrali domáci futbalisti v Hornom Hričove, keď podľahli najtesnejším rozdielom Kolároviciam. Ich jediný gól strelil v 33. minúte Daniš. Domáci tlačili, ale až do konca zápasu nedokázali streliť ani jediný gól, a tak hostia si nečakane odviezli 3 body.
POVAŽSKÝ CHLMEC – NEZBUDSKÁ LÚČKA 3:0 (1:0)
Góly: 19. Blaščík, 71. Škorvánek, 80. Plačko. ŽK: Kozák – Niník, Staňo, Jankovský.
POV. CHLMEC: Orvan – Jaroš, Ambra, Kozlík, Škorvánek, Polóni, Holboj, Blaščík, Plačko (85. B. Čejka), Kodaj (82. J. Čejka), Červený (78. Pet. Čejka).
NEZB. LÚČKA: Niník – Staňo, Mrázik, D. Sedúch, M. Sedúch, Fábel (46. Bielik), Dovičák, Matejík (61. Kubička), Jankovský, Gažo, Tavač (78. Repkovský).
Vcelku jednoznačné víťazstvo domácich sa zrodilo v Považskom Chlmci, kde privítali Nezbudskú Lúčku. Scenár víťazstva začal napĺňať gólom v 19. minúte Blaščík. Gól kľudu pridal až 20 minút pred koncom Škorvánek a bolo rozhodnuté. Výsledok už len prikrášlil na rozdiel triedy tretím gólom Plačko.
VARÍN – VIŠŇOVÉ 5:1 (2:0)
Góly: 3. Hruška, 37. Lopušan, 79. Komačka, 83. Frátrik, 88. Sabó – 75. Turský.
VARÍN: Gajdošík – Williger, Zimen( 60. Tichák), Sabo, Koňušiak, Kubík, Kubovich, Frátrik, Hruška (60. Repkovský), Lopušan, Kadrliak (78. Komačka).
VIŠŇOVÉ: Valica (56. M. Krkoš) – Hubočan, Laš, Adamčík, Gaško (46. Turský), Nimohaj, Vacek, M. Stromček, Franček, P. Stromček (75. J. Krkoš), Pápež.
Jednoznačné víťazstvo sa zrodilo po prevahe počas celého zápasu, keď hostia len korigovali výsledok čestným úspechom.
VEĽKÉ ROVNÉ – KOTRČINÁ LÚČ KA 1:4 (1:1)
Góly: 28. Mil. Suchomel – 2. Sokol, 48.,80. B. Jašurek, 82. Pytel. ŽK: Mil. Suchomel za V. Rovné.
VEĽKÉ ROVNÉ: Korman – Mil. Suchomel, Mich. Suchomel, Jur. Čvapek, Joz. Čvapek, Kostán (30. Tarabík), F.Bujný, Jandzík (88. Kubica), Frolo, Páur, Bielik (88. Behrík).
K. LÚČKA: Mičuda – Pytel, M. Jašurek, Mára, Sitár, Belko, Sokol, Nový, Kolesár, B. Jašurek, Šmárik.
Zápas nováčikov pripomenul ich jarný súboj ešte v II. triede, keď zvíťazili domáci. Tentokrát však ťahali za kratší koniec a vysoko prehrali , aj keď do prestávky to tak nevyzeralo.
ZÁSTRANIE – FAČKOV 4:3 (0:0)
Góly: 50.,60., 85. Škorvánek, 70. Šmehýl – 74. B. Bielik, 79. J. Galia. ČK: Marek Kmeť za Fačkov.
ZÁSTRANIE: Majtán – L. Gašpierik (52.Šmehýl), Pet. Hruška (85. Neslušan), Kováč, Mičica, Vajčovec, M. Volek (64. Turek), Kopas, O. Volek, Neslušan, Škorvánek.
FAČKOV: Mar. Kmeť – J. Galia, Ligas, Bielik, Macák, M. Kmeť, T. Hollý, D. Hollý, S. Pekný(65. R. Galia), Mich. Čerňanec(77. Kašjak), Zvrškovec (87. Mar. Černanec).
V streleckej divočine sa všetko rozpútalo až po prestávke, keď dovtedy obaja súperi držali čisté konto. Domáci v rozpätí dvadsiatich minút nastrieľali tri góly a všetko sa zdalo jasné. Hostia však zápas zdramatizovali dvoma rýchlymi protiúdermi, ale Škorvánek svojím tretím gólom poistil výsledok. Obdiv patrí hosťom, že ešte to nevzdali a v úplnom závere skorigovali výsledok na hokejových 4:3.
ŠTIAVNIK – RAŠOV 4:0 (0:0).
ŠTIAVNIK: Hájek – M. Pobijak, Chlebina, Šutara, Fujaček, J. Pobijak, Mračník, Kahát, P. Pobijak, Hajko, Mišutka.
RAŠOV: Gaňo – M. Lacko, Ľ. Vrábel, Knapčík, Patyka, Bučo, Mich. Kresáň, Feranec, Bela, Mar. Kresáň, Patyka.
Góly: 48. M. Pobijak, 64. J. Pobijak, 74. P. Pobijak, 82. Všelko.
Po bezgólovom polčase „Pobijakovci a spol.“ strelecky v druhej časti dominovali a vyprevadili futbalistov Rašova so štvorgólovou nádielkou.

14. Bánová B 2 0 0 2 0:2 0

Program 3. kola: Sobota 17. 8. o 16.00 h: Bánová B - Varín, nedeľa 18. 8. o 16.00 h: Fačkov – H. Hričov, K. Lúčka – Zástranie, Rašov – V. Rovné, Višňové – Štiavnik, N. Lúčka – R.T./Konská, Kolárovice