V sobotu sa súťažilo o „Trnovský kotlík“, v ktorom sa mal navariť ten najchutnejší guláš. Zapojilo sa 11 družstiev a podľa hodnotenia tých najskúsenejších gurmánov vyhrali a putovný pohár predsedu ŽSK Ing. Juraja Blanára si odniesli súťažiaci z kamenárstva VEKAM.
Aj 12 žiakov Základnej školy v Trnovom ukázalo svoje heligonkárske majstrovstvo v súťaži „Trnovská heligonka“. Jej víťazom sa stala Linda Mičíková. Pre návštevníkov bol pripravený bohatý kultúrny program. Pre tých najmenších to bolo divadelné predstavenie „O kohútikovi a sliepočke“ v podaní Divadelného klubu Makovice. Žiaci zo základnej školy sa predstavili pásmom „Historický vývin jazykových sporov v 19. storočí“. Obľúbenými sa stali aj tvorivé dielne pre deti, kde si sami mohli vymaľovať búdky pre vtáčikov, kvetinky, vymýšľať rôzne techniky zhotovovania hračiek. Názorné ukážky, ako pracovať so psíkmi, predstavil „Zmysel života, n. o.“
O dobrú zábavu sa postarali viacerí účinkujúci, či to už bol senior country Ruty Šuty, Kasava, folck rocková skupina Alfa, Heľenine oči či domáci Timex. Nedeľňajšie dopoludnie patrilo krojovanému sprievodu, ktorý šiel od Kostola sv. Juraja na slávnostnú sv. omšu do Kostola sv. Cyrila a Metoda.
Popoludní do kultúrneho domu svojím vyhrávaním a dobrou náladou pozývala Dychová hudba Kolárovičanka. Na slávnostnej akadémii predseda ŽSK Ing. Juraj Blanár ocenil osobnosti, ktoré sa zaslúžili o rozvoj Trnového, a to p. učiteľku Mgr. Miroslavu Petríkovú a Ladislava Magoča. V kultúrnom programe sa predstavili deti zo Základnej a materskej školy v Trnovom, Divadelný klub Makovice, domáca spevácka skupina Trnovčanka, žilinské mažoretky Diana, ľudový rozprávač Štefan Hruštinec.
Tak, ako každý rok, ani tento rok nechýbal tradičný sprievod s mažoretkami a Kolárovičankou do školského areálu, kde pokračoval ďalší program. No počasie aj tu ukázalo tú svoju horšiu tvár a popoludňajší program sa musel ukončiť.
Organizátormi svätojurajských tradícií bolo Krajské kultúrne stredisko v Žiline v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja, Kamenárstvo VEKAM, Urbárske pozemkové spoločenstvo, Farský úrad v spolupráci s Dobrovoľným hasičským zborom v Trnovom.
Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia a Žilinský samosprávny kraj.