Trnové je počtom obyvateľom (december 2018 – 2606) druhou najľudnatejšou mestskou časťou Žiliny. Svojou rozlohou je však najväčšou mestskou časťou (874 ha), veď len kým sa autobus MHD z jedného konca Trnového dostane na druhý, musí zastaviť na ôsmich zastávkach. Ako sme sa dozvedeli od miestnych obyvateľov, autobusová doprava funguje v Trnovom už od roku 1952. Preto ich trápi, že dodnes nie je na každej zastávke prístrešok, ktorý by ich ochránil pred nepriaznivým počasím. „Prístrešky tu chýbajú na niekoľkých zastávkach, ale najviac nám chýba prístrešok pri kultúrnom dome, ktorý spadá pod mesto. Myslím si, že keď sa v meste teraz robia zastávky, mohli by sa dorobiť aj v Trnovom,“ poznamenal na margo súčasnej rekonštrukcie zastávok v Žiline pán Vladimír, obyvateľ Trnového.
Zároveň upozornil aj na zlý stav strechy na miestnom dome smútku. „Máme tu dom smútku, ktorý stavali ešte naši rodičia, starí rodičia. Hovorilo sa o tom, že sa tu bude stavať nový dom smútku. Doteraz sa však nič nepostavilo a na starom je poškodená strecha, prší dovnútra,“ poukázal na ďalší nedostatok v jednej z najväčších mestských častí Žiliny.
Mesta sme sa pýtali na problémy, ktoré trápia obyvateľov Trnového. V súvislosti s prístreškami hovorkyňa mesta Barbora Zigová uviedla, že v súčasnosti mesto neplánuje obnovu zastávok v žiadnej z mestských častí, keďže nie sú vysporiadané pozemky. V súvislosti so zastávkou pri Kultúrnom dome v Trnovom poznamenala nasledovné: „Dodať prístrešky na zastávky MHD (pokiaľ sa nachádzajú na pozemkoch mesta) je reálne, je to však investičná akcia a rozhoduje o tom mestské zastupiteľstvo.“
V súvislosti s novým domom smútku poznamenala, že mesto má spracovanú projektovú dokumentáciu na jeho výstavbu, tu sa však tiež stretávajú s nevysporiadanými vlastníckymi právami. „Na rok 2019 máme schválený investičný plán, ktorý odsúhlasili mestskí poslanci 3. júna tohto roka, avšak táto akcia v ňom nefiguruje. Priority si stanovujú poslanci jednotlivých mestských častí,“ podotkla hovorkyňa mesta.